"Šaltinėlio" mokyklos renginiai

„Pagrandukas“

„Pagrandukas“ – taip vadinasi teatro „Avilys“ tešlinė pasaka mažiesiems.  
 Tai istorija, pasakojanti apie malūnininkų šeimos suritintą Pagranduką. Jis labai žingeidus, norintis viską pamatyti ir suprasti, tačiau jam augant, auga ir jo egoizmas, savanaudiškumas. Egoizmas išsikeroja ir reikia stipraus sukrėtimo, kad vaikas suprastų, kodėl jam taip nutiko. Spektaklio idėja – „nereikia pasaulio nei nugalėti, nei užkariauti“ – tereikia mylėti ne tik save, bet ir kitus. Spektaklio metu daug bendraujama su žiūrovais, jie skatinami vertinti Pagranduko poelgius. Kai po spektaklio vaikų klausiama, ar jų tarpe nėra tokių „pagrandukų“ – neatsiranda nė vieno. Vadinasi vaikai puikiai supranta, kad negalima būti išpuikusiu, nepaklusniu egoistu ir mylėti tik save.
Įdomus ir pažintinis spektaklio aspektas – duonos atsiradimas. Vaikai supažindinami su duonos atsiradimo procesu – grūdų malimu, tešlos užminkymu, duonos kepimu. Dekoracija sukurta, siekiant vaikus supažindinti su girnomis, senosios buities rakandais.

 

___________________________

Organizatoriai Įrašo autorius:
Organizatoriai
Ankstesni įrašai


Skelbiama Direktoriaus metų veiklos ataskaita.
Bendruomenės nariai iki 01-28 dienos turi teisę pateikti pasiūlymus dėl ataskaitos vertinimo mokyklos tarybos pirmininkei N. Kupetienei el. p. http://nijole.kupetiene@gmail.com

Direktoriaus veiklos ataskaita 2018 m.

„Talentų diena“ – taip pavadinta  šventė, skirta mokyklos gimtadieniui. Sausio 16 d. „Šaltinėlio“ mokyklos salėje buvo tikras sujudimas: vienos grupės vaikai dainavo, kiti pristatė gražiausius piešinius, treti vaidino, ketvirti šoko... Visų grupių vaikai parodė, ką geriausiai moka, kas sekasi. Talentų diena – tai padėka darželiui, pedagogams, darbuotojams.

Žiema – sudėtingas metų laikas, reikalaujantis ištvermės iš miško gyventojų. Dėl storos sniego dangos gali būti sunku susirasti maisto, todėl kiekvienais metais sausio mėnesį vykdoma akcija – padėti žvėreliams baltojo bado metu. Šios akcijos tikslas – skatinti vaikų meilę gamtai, išmokyti ja rūpintis, skatinti jos pažinimą.

Ignalinos „Šaltinėlio“' mokykloje ir jos skyriuose vyko pilietinė akcija „Atmintis gyva, nes liudija'“.

Ignalinos „Šaltinėlio“ mokyklos vaikai ir pedagogai, iš respublikinio projekto „Sveikatiada“, sulaukė dovanų, už aktyviausios mokyklos dalyvavimą „Mankštiados“ konkurse.