"Šaltinėlio" mokyklos renginiai

Nuotraukų paroda „Aš ir mano augintinis“

„Bitučių“ grupės vaikučiai artimiau susipažino  su namuose auginamais  gyvūnais: šuniukais, kačiukais, triušiukais,kurie suteikia jiems daug džiaugsmo. Grupėje ir namuose atliko įvairių meninių darbelių. Mažieji mokosi pažinti juos supantį pasaulį.

___________________________

„Bitučių“ gr. informacija Įrašo autorius:
„Bitučių“ gr. informacija
Ankstesni įrašai


Ignalinos „Šaltinėlio” mokyklos mokiniai baigę pirmą šių mokslo metų pusmetį, nutarė pasiekimus įtvirtinti edukacinėje veikloje „Aš ir tu – augame ir kuriame kartu.“ Visą pusmetį buvo kuriama ugdymo aplinka, kurioje pripažįstama kiekvieno mokinio nuomonė, tenkinami pagrindiniai vaiko poreikiai: būti saugiam, žaisti, judėti, kurti, pažinti, eksperimentuoti, turėti galimybę rinktis veiklą pagal savo interesus ir gebėjimus. 
Mokiniai galėjo įgyvendinti  poreikį kurti, išreikšti save ir savo patirtus išgyvenimus per meninę, fizinę, pažintinę, orientacinę, komunikacinę ar  kitą kūrybinę veiklą: kuo daugiau  sužinoti, patirti, veikti, nuolat išbandyti tai, ko anksčiau nedarė, išmokti ką nors naujo.

Kai žemė pasidengia baltu sniego patalu, o medžiai apsitraukia šerkšnu, daugeliui paukštelių sunku susirasti maisto. Balandžiai, žvirbliai, zylės, sniegenos – paukšteliai, kurie dažniausiai aplanko mūsų „Šaltinėlio“ mokyklos kiemą, ieškodami užuovėjos, maisto...  Mažiesiems draugams į pagalbą visada atskuba vaikai. „Kiškučių“ grupės vaikučiai susipažino su žiemojančiais paukščiais, aptarė jų išvaizdą, piešė, aplikavo paukštelius, kartu su tėveliais gamino lesyklėles, parūpino paukšteliams maisto.  Vaikai susikaupę klausėsi svečio - Valstybinių miškų urėdijos Ignalinos regioninio padalinio atstovo M. Ilčiuko įdomaus pasakojimo apie mažuosius sparnuočius, jų globą ir priežiūrą šaltuoju metų laiku. Vaikai papuošė mokyklos kiemą įspūdingomis lesyklėlėmis, kurias netrukus aplankys tikrieji  jų „šeimininkai“.

„Lakštingalėlių“, „Drugelių“ ir „Kiškučių“ grupės vaikai ir pedagogės prisijungė prie respublikinio projekto „Sveikata visus metus 2021“. Šio mėnesio tema: „Šiandien esu labai turtingas, nes esu sveikas“. Šio projekto organizatorius – Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras. Tikslas – padėti vaikams įgyti bendrą sveikatos suvokimą, išsiugdyti sveikatai naudingus gebėjimus, įpročius bei nuostatas, atsakomybę už savo ir kitų sveikatą, paskatinti juos rinktis sveiką gyvenimo būdą.

Smagu, kai mažieji „Žvirbliukai", kartu su tėveliais atlieka jiems siūlomas veiklas. Malonu gauti nuotraukas su komentarais.
Išbandėme ir mes piešimą pėdutėmis, delniukais ant ledo ir ant putų, tai mums ne kiek piešimas, o jų lietimas patiko, net krykštavo vaikas iš džiaugsmo.
Ačiū, kad dalinatės įdėjomis ką įdomaus nuveikus.

Sausio mėnesį „Kiškučių“ grupės vaikučiai kartu su tėveliais ir auklėtojomis priėmė dar vieną „ Sveikatiados iššūkį“ –  „Pusryčiai madinga!“. Su vaikais kalbėjomės apie pusryčių svarbą, sveikatai palankius pusryčius  ne tik įstaigoje, bet ir namuose. Ruošėme sveikuoliškas košes, pagardintas uogomis, džiovintais vaisiais, vaisių vėrinukus, vieno kąsnio sumuštinukus. Namuose su tėveliais vaikai kepė gardžius blynelius, ragavo įvairias košes. Dėkojame tėveliams, kurie mielai prisijungė prie šių veiklų, dalinosi pusryčių receptais, fiksavo pusryčių veiklų akimirkas ir jas siuntė mums.