Didžiasalio skyriaus renginiai

Spalvingas ir linksmas rugsėjis „Pelėdžiukų“ grupėje

Visi labai džiaugėmės gražiu ir spalvingu rugsėju. O kiek darbų nuveikėme! Gėrėjomės gausiu  rudenėlio derliumi. Skaičiavom, lyginom, grupavom daržoves pagal spalvą, dydį, formą. Pagaminome knygutę „Aš pažįstu daržoves“, vaidinome „Kas darže svarbiausias“. O kiek daug įvairiausių darbelių padarėme: pelėdų, ežiukų, svajonių laivelių, paveikslų iš gamtinės medžiagos, rudeninių puokščių. Antspaudavome morkytėmis, kopūstų ir burokėlių lapais, klevų lapais. 
Sužiojome kokie paukščiai išskrenda į šiltuosius kraštus. Darėme įvairius bandymus. O kaip smagiai žaidėme, mokėmės įvairių dainelių, sportavome lauke. Sveikatos priežiūros specialistė Agnė pravedė vaikučiams užsiėmimą „Joga pasakų motyvais“. Mokėmės per žaidimą pažinti raideles, skaičiukus. 
Linksmai vykome į Tverečiaus pasienio užkardą. Vaikai sužinojo apie nelengvą pasieniečių darbą, pamatė tikrus ginklus. Daug linksmų emocijų patyrė stebėdami dresiruoto šuns pasirodymą, labai smagu buvo pasėdėti už vairo pasieniečių automobilyje. Už smagią išvyką dėkojame Didžiasalio „Ryto“ gimnazijai ir šiltai priėmusiems pasieniečiams.

 

___________________________

Didžiasalio skyriaus inf. Įrašo autorius:
Didžiasalio skyriaus inf.
Ankstesni įrašai


Šis, ilgai lauktas pavasaris, vaikams kitoks, nei įprastai. ,,Ančiukų‘‘ grupės vaikučiai su savo tėveliais, gavo užduotį - medžioti pavasario ženklus. Medžioklės metu vaikai susipažino su bundančia gamta, pavasarinėmis gėlytėmis, sprogstančiomis medžių bei krūmų šakelėmis, pabudusiais  vabaliukais ir gyvūnų gyvenimu. Vaikai drauge su tėveliais kūrė improvizacijas su gamtine medžiaga, stebėjo vabzdžius, gyvūnus, klausė auklėtojų skaitomų pasakų apie bitę, apie saulę ir lietų. Žaidė kalbos lavinimo žaidimus, piešė, štampavo, sportavo, šoko ir statė aukščiausią pasaulyje bokštą.

Savaitė buvo įdomi, kupina įvairiausių idėjų, darbelių. Kasdieną atliekant užduotėlę, ir švenčių laukimas tampa greitesnis, malonesnis. Vaikai darė karūnas, margino įvairiomis technikomis popierinius kiaušinius, klausė muzikos ir pasakų. Bendromis vaikų, tėvelių ir auklėtojų jėgomis darbas ir bendradarbiavimas tęsiamas. Manau visi suprantame situaciją ir nenuleidžiame rankų. Pati didžiausia padėka tėveliams. Ir darbus tęskime toliau.

Štai ir prabėgo pirmoji nuotolinio darbo savaitė „Ančiukų“ grupėje. Visi vaikai, padedant tėveliams, dirbo: susipažino su parskrendančiais paukščiais (vyturiu, gandru, varnėnu), atlikinėjo užduotis, spalvino, darė darbelius, naudodami namuose turimas įvairias priemones, domėjosi savo krašto gamta.

Labai džiaugiuosi pasiektais rezultatais ir abipusiu bendradarbiavimu su vaikučiais, tėveliais. Už tai esu jiems labai dėkinga!

Pirmoji savaitė, kaip naujovė, praėjo gana sklandžiai. Tėvai buvo itin aktyvūs, jungėsi, kėlė nuotraukas, domėjosi ir klausė kas neaišku, palaikė ir dirbo su vaikais. Jautėsi abipusis bendradarbiavimas, už ką mes esame jiems labai dėkingos. Be tėvelių pagalbos, darbas neįmanomas. Vaikų pasiekimais džiaugiamės visi: ir tėveliai, ir vaikai, ir mes, ugdytojos. Tikimės ir tolesnio bendradarbiavimo, linkime sveikatos, stiprybės ir kantrybės.

Mūsų namučiai namai, pieva, miškas, kiemas, kuriame žaidžiame ir viskas, ką matome, jaučiame širdimi ir yra mūsų gimtinė – Lietuva. Ruošėmės šiai šventei, kūrėme darbelius, salės puošmenas. Pasipuošę ir patys, gražiais tautiniais drabužėliais, su daina, šokiu, linksmais žaidimais sveikinome Lietuvą. Vaikams patiko eilėraštis aukštaičių tarme, noriai jį mokėsi ir pasakė, imituodami judesiais. Tegul auga mūsų vaikai sveiki ir stiprūs, kad ir kur bebūtų mylėtų Lietuvą ir jos žmones.