Didžiasalio skyriaus renginiai

Kalėdos prasideda nuo Advento kalendoriaus

„Pelėdžiukų“ gr. vaikučiai labai laukia Kalėdų, o Kalėdos prasideda nuo Advento kalendoriaus. Visiems labai smalsu surasti kasdieną užduotėles ir kibti į darbus. Viena iš pirmųjų užduočių – pagaminti ar nulipdyti senį besmegenį. Vaikai ir pagamino, ir lipdė senius besmegenius kieme.
Labai patiko gaminti Advento vainikus, karpyti snaiges, sakyti vienas kitam gražius komplimentus, švelnius žodelius ir vis laukti naujų užduočių bei trumpinti Kalėdų laukimą. Kalėdų stebuklą „Pelėdžiukai“ kuria kartu.

 

___________________________

Didžiasalio skyriaus inf. Įrašo autorius:
Didžiasalio skyriaus inf.
Ankstesni įrašai


Atskubėjęs rudenėlis dovanojo daug nuostabių spalvų, akimirkų, daržo ir sodo gėrybių. Vos spėjome viskuo grožėtis ir net nepastebėjome kaip prabėgo rugsėjis. Keliaudami  rudenėlio takais aplankėme sodus, kuriuose prinoko obuoliai, kriaušės, slyvos. O kiek daug daržuose užaugo skanių daržovių! Džiugu, kai vaikai pastebi pokyčius gamtoje, išmoksta atpažinti daržoves ir vaisius,  deklamuoja eilėraštukus ir dainuoja daineles. Mažieji  „ančiukai“ antspaudavo, aplikavo, piešė pirštukais, lipdė, žaidė su gamtine medžiaga. Džiaugėmės kartu nuveiktais darbeliais. Palankus rugsėjo mėn. oras leido kuo daugiau būti lauke, žaisti, sportuoti ir džiaugtis rudenėliu.

Visi labai džiaugėmės gražiu ir spalvingu rugsėju. O kiek darbų nuveikėme! Gėrėjomės gausiu  rudenėlio derliumi. Skaičiavom, lyginom, grupavom daržoves pagal spalvą, dydį, formą. Pagaminome knygutę „Aš pažįstu daržoves“, vaidinome „Kas darže svarbiausias“. O kiek daug įvairiausių darbelių padarėme: pelėdų, ežiukų, svajonių laivelių, paveikslų iš gamtinės medžiagos, rudeninių puokščių. Antspaudavome morkytėmis, kopūstų ir burokėlių lapais, klevų lapais. 

Šis, ilgai lauktas pavasaris, vaikams kitoks, nei įprastai. ,,Ančiukų‘‘ grupės vaikučiai su savo tėveliais, gavo užduotį - medžioti pavasario ženklus. Medžioklės metu vaikai susipažino su bundančia gamta, pavasarinėmis gėlytėmis, sprogstančiomis medžių bei krūmų šakelėmis, pabudusiais  vabaliukais ir gyvūnų gyvenimu. Vaikai drauge su tėveliais kūrė improvizacijas su gamtine medžiaga, stebėjo vabzdžius, gyvūnus, klausė auklėtojų skaitomų pasakų apie bitę, apie saulę ir lietų. Žaidė kalbos lavinimo žaidimus, piešė, štampavo, sportavo, šoko ir statė aukščiausią pasaulyje bokštą.

Savaitė buvo įdomi, kupina įvairiausių idėjų, darbelių. Kasdieną atliekant užduotėlę, ir švenčių laukimas tampa greitesnis, malonesnis. Vaikai darė karūnas, margino įvairiomis technikomis popierinius kiaušinius, klausė muzikos ir pasakų. Bendromis vaikų, tėvelių ir auklėtojų jėgomis darbas ir bendradarbiavimas tęsiamas. Manau visi suprantame situaciją ir nenuleidžiame rankų. Pati didžiausia padėka tėveliams. Ir darbus tęskime toliau.

Štai ir prabėgo pirmoji nuotolinio darbo savaitė „Ančiukų“ grupėje. Visi vaikai, padedant tėveliams, dirbo: susipažino su parskrendančiais paukščiais (vyturiu, gandru, varnėnu), atlikinėjo užduotis, spalvino, darė darbelius, naudodami namuose turimas įvairias priemones, domėjosi savo krašto gamta.

Labai džiaugiuosi pasiektais rezultatais ir abipusiu bendradarbiavimu su vaikučiais, tėveliais. Už tai esu jiems labai dėkinga!