Dienos socialinės globos skyriaus renginiai

Net ir šiais, informacinių technologijų laikais, niekas negali paneigti, kad knyga – žinių šaltinis. Tą žino dideli ir maži. Atsivertę knygą ar žinyną galime sužinoti kaip atrodo meška ar lapė, kur jos gyveną, ką ėda. Vartydami knygas apie paukščius susipažįstame su mažaisiais kaimynais, kurie nuolat apsilanko mūsų kieme. Taigi knygos supažindina su pasaulio įdomybėmis. 

Balandžio 2 d. – visame pasaulyje minima Pasaulinė autizmo supratimo diena. Šios dienos tikslas – ugdyti visuomenės supratimą bei toleranciją kitokiems vaikams ir juos auginantiems tėvams ir ta proga mokiniai nupiešė ir nuspalvino balionus mėlynai.

Velykos – laukiamiausia, gražiausia pavasario, atgimimo šventė, neatsiejama nuo ryškiaspalvių verbų, kiaušinių marginimo, pražydintų medžių šakelių. Ignalinos „Šaltinėlio“ mokyklos mokiniai kartu su pedagogais gražiausiai pavasario šventei pradėjo ruoštis savaitę iki Šv. Velykų,  rišdami verbas iš gluosnių, kadagių šakelių bei mirtų lapelių. Po verbų sekmadienio per Didžiąją  Velykų savaitę mokiniai klausėsi skaitomų kūrinėlių, žiūrėjo filmukus apie Velykų papročius, žaidimus, velykų kiškį, margutį, kuris simbolizuoja gyvybės atsiradimą, atsinaujinimą, atgimimą.

Ignalinos „Šaltinėlio“ mokykloje beveik du žiemos mėnesius vyko akcija „Baltasis badas“ ir ji pasibaigė kartu su pasibaigusia žiema.
Balta žiema, sniego pusnys suteikė vaikams ir suaugusiems daug džiaugsmo, bet sniego patalas, užklojęs laukus ir miškus, trukdė paukšteliams susirasti maisto. 
Mokiniai dar sausio mėnesio  pradžioje, tik žemei pasidengus pirmuoju sniegu, medžiams apsitraukus šerkšnu, stebėjo gamtą ir matydami skraidančius, ieškančius maisto paukštelius, nutarė jiems padėti.

Kaip seniau taip ir šiandien ( nors ir esant karantinui ) „Šaltinėlio“ mokyklos mokinių  Šv. Kalėdos  išlieka ir yra viena ryškiausių, įsimintiniausių, labiausiai laukiamų švenčių.
 Laukdami Šv. Kalėdų ir tikėdami Kalėdų senelio dosnumu mokiniai mokėsi ir išmoko tarti žodžius: „Kalėdos“, „Dovanos“, „Kalėdų senelis“. Rašė, klijavo, piešė, kirpo, kūrė laiškus seneliui ir labai laukė jo atvykstant.  Vieną ankstų rytą mokinių svajonė išsipildė, pamatė per sniegą ateinantį Kalėdų senelį su pilnu maišu dovanų...   Pamačius mokinių veiduose nuostabą, spindinčias akis, išgirdus džiaugsmo šūksnius, supranti, kad Kalėdų senelis suteikė jiems didžiausią džiaugsmą, tikėjimą stebuklu, svajonių išsipildymą. Gavę dovanėles per langą bei pamojavę Kalėdų seneliui ir snieguolei visi supratome, kad jis egzistuoja lygiai taip pat, kaip meilė, dosnumas ir atsidavimas...                                            
Sveikiname su ateinančiomis Šv. Kalėdomis! Linkime, kad ateinančių švenčių šiluma paliestų jūsų širdis, o gyvenimui suteiktų naujų, nuostabių spalvų! 

 

Neįgaliųjų diena „Aš ir mano pasaulis„ Ignalinos „Šaltinėlio“ mokykloje šiemet paminėta kitaip – neformaliai, netradiciškai (be svečių), bet šiltai, stengiantis išpildyti neįgaliųjų svajonę – paskanauti pyrago, sulaukti dovanų. Taigi svajonė išsipildė: mokiniai vaišinosi mokyklos administracijos atsiųstu pyragu, vaisiais bei labai džiaugėsi mažųjų draugų – vaikų pagamintu advento kalendoriumi, padovanotu advento vainiku, iš darbelių sukurtu skaidrių filmuku. Besidžiaugdami dovanomis bei parodytu dėmesiu mokiniai ir darbuotojai nutarė nupiešti bei „pasiųsti“ kiekvienam žmogui šią dieną prisiminusiam ar pagalvojusiam apie mus, mokinių spalvintą, širdute papuoštą, arbatos puodelį kaip draugystės, supratingumo, bendravimo simbolį. Minėdami Tarptautinę neįgaliųjų dieną prisiminėme visus, kurie esate šalia mūsų, padedate mums stiprėti, mokote dalintis džiaugsmu, padedate dalintis meilės galia artimam ir šalia esančiam...