Dienos socialinės globos skyriaus renginiai

Akcija „Baltasis badas“

Ignalinos „Šaltinėlio“ mokykloje beveik du žiemos mėnesius vyko akcija „Baltasis badas“ ir ji pasibaigė kartu su pasibaigusia žiema.
Balta žiema, sniego pusnys suteikė vaikams ir suaugusiems daug džiaugsmo, bet sniego patalas, užklojęs laukus ir miškus, trukdė paukšteliams susirasti maisto. 
Mokiniai dar sausio mėnesio  pradžioje, tik žemei pasidengus pirmuoju sniegu, medžiams apsitraukus šerkšnu, stebėjo gamtą ir matydami skraidančius, ieškančius maisto paukštelius, nutarė jiems padėti. Mokomųjų filmukų, paveikslėlių, nuotraukų pagalba stengėsi lyginti,  atpažinti paukštelius, kurie pas mus žiemoja ir ieško užuovėjos bei maisto . Mokėsi juos pavadinti:  zylė, sniegena, žvirblis, genys. 
Stebėdami per langą, atskrendančius prie lesyklėlės paukštelius, visi nutarėme jiems padėti  išgyventi žiemą ir kvietėme  mokinių tėvelius bei mokyklos darbuotojus  dalyvauti akcijoje „Baltasis badas“ . Tėveliai  suprato akcijos būtinumą ir mielai palaikė idėją: pagamino lesyklą, atnešė paukšteliams maisto. Mokiniai, žiūrėdami  paveikslėlius, įvairius filmukus, labai domėjosi  kaip jiems patiems pagaminti lesyklėles paukšteliams, kurias vėliau gamino iš sulčių, pieno pakelių, popierinių rankšluosčių  ritinėlių. Turėdami lesyklėles ir maisto: saulėgrąžų, kruopų grūdelių, avižinių dribsnių daugiau kaip  mėnesį globojo paukštelius juos lesindami, o paukšteliai atsidėkojo mokiniams garsiai čiulbėdami ir prazdendami sparneliais.

 

___________________________

Dienos socialinės globos skyriaus inf. Įrašo autorius:
Dienos socialinės globos skyriaus inf.
Ankstesni įrašai


Kaip seniau taip ir šiandien ( nors ir esant karantinui ) „Šaltinėlio“ mokyklos mokinių  Šv. Kalėdos  išlieka ir yra viena ryškiausių, įsimintiniausių, labiausiai laukiamų švenčių.
 Laukdami Šv. Kalėdų ir tikėdami Kalėdų senelio dosnumu mokiniai mokėsi ir išmoko tarti žodžius: „Kalėdos“, „Dovanos“, „Kalėdų senelis“. Rašė, klijavo, piešė, kirpo, kūrė laiškus seneliui ir labai laukė jo atvykstant.  Vieną ankstų rytą mokinių svajonė išsipildė, pamatė per sniegą ateinantį Kalėdų senelį su pilnu maišu dovanų...   Pamačius mokinių veiduose nuostabą, spindinčias akis, išgirdus džiaugsmo šūksnius, supranti, kad Kalėdų senelis suteikė jiems didžiausią džiaugsmą, tikėjimą stebuklu, svajonių išsipildymą. Gavę dovanėles per langą bei pamojavę Kalėdų seneliui ir snieguolei visi supratome, kad jis egzistuoja lygiai taip pat, kaip meilė, dosnumas ir atsidavimas...                                            
Sveikiname su ateinančiomis Šv. Kalėdomis! Linkime, kad ateinančių švenčių šiluma paliestų jūsų širdis, o gyvenimui suteiktų naujų, nuostabių spalvų! 

 

Neįgaliųjų diena „Aš ir mano pasaulis„ Ignalinos „Šaltinėlio“ mokykloje šiemet paminėta kitaip – neformaliai, netradiciškai (be svečių), bet šiltai, stengiantis išpildyti neįgaliųjų svajonę – paskanauti pyrago, sulaukti dovanų. Taigi svajonė išsipildė: mokiniai vaišinosi mokyklos administracijos atsiųstu pyragu, vaisiais bei labai džiaugėsi mažųjų draugų – vaikų pagamintu advento kalendoriumi, padovanotu advento vainiku, iš darbelių sukurtu skaidrių filmuku. Besidžiaugdami dovanomis bei parodytu dėmesiu mokiniai ir darbuotojai nutarė nupiešti bei „pasiųsti“ kiekvienam žmogui šią dieną prisiminusiam ar pagalvojusiam apie mus, mokinių spalvintą, širdute papuoštą, arbatos puodelį kaip draugystės, supratingumo, bendravimo simbolį. Minėdami Tarptautinę neįgaliųjų dieną prisiminėme visus, kurie esate šalia mūsų, padedate mums stiprėti, mokote dalintis džiaugsmu, padedate dalintis meilės galia artimam ir šalia esančiam...

Besibaigiantis ruduo baigia ištrinti vasaros prisiminimus, bet turi daug priežasčių dėl ko jis yra nuostabus: kad ir dėl medžių, nusidažiusių įvairiomis spalvomis, ar gausaus vaisių ir daržovių derliaus...
Ignalinos „Šaltinėlio“ mokyklos mokiniai edukacinės veiklos metu „ Sveika – nesveika“  atskleidė spalvingą, pilną vitaminų  daržovių ir vaisių pasaulį. Edukacinės veiklos metu klausėsi „Daržoviukų“ dainelės, stebėjo vaizdinę medžiagą apie daržoves ir vaisius kompiuterio ekrane. 

Rudens saulelė jau miškus baigia auksuoti. Vėjelis išmargintus lapus per pievą nešioja. Sodai jau seniai pakvipo įvairiaspalviais obuoliais. Trumpėjančios dienos ir ilgėjantys vakarai primena, kad jau įpusėjo ruduo, dovanojantis orų permainas, nuostabias spalvas, sodo ir daržo gėrybes.  Ignalinos „Šaltinėlio“ mokyklos mokiniai  pajutę įpusėjusio rudens dvelksmą  turtino žinias apie rudenį, jo požymius, sodo ir daržo gėrybes edukacinėje integruotoje veikloje „ Iš rudens gėrybių kraitės“. 

Ruduo - tai metų laikas, kai gamta žėri įvairiausiomis spalvomis, dovanoja puikiausių galimybių ir priemonių kūrybiniams sumanymams. Ignalinos "Šaltinėlio" mokyklos Dienos socialinės globos skyriaus mokiniai mokosi pažinti gamtą ir atrasti rudens spalvas, kurdami darbelius iš surinktų gamtinių medžiagų: medžių lapų, kankorėžių, kaštonų, akmenukų.