"Šaltinėlio" mokyklos renginiai

Lapkričio 24 d. Ignalinos „Šaltinėlio“ mokykloje susitikome su „Lakštingalėlių“ ir „Drugelių“ grupių vaikais. Vyko teorinis-praktinis užsiėmimas „Mes esame mūsų pačių istorijos herojai“ (žalingų įpročių, ligų plitimo prevencija) vykdant projektą „Sveikata visus metus“. 
Teorijos metu vaikai susipažino kas yra žalinga, o kas naudinga, kokie būna vaikų ir suaugusiųjų žalingi įpročiai. Darželinukai labai noriai atsakinėjo į užduodamus klausimus, o kiti drąsiai dalyvavo diskusijoje apie rūkymo žalą.

 

Tokia tema vyko „Sveikadienių„ savaitės užsiėmimai „Skruzdėliukų„ grupėje. Kad būtume sveiki, kiekvienas atsakome už savo sveikatą ir saugumą, bet kartu esame atsakingi ir už kitų sveikatą ir saugumą. Kaip elgtis gatvėse, autobuse, nesukelti pavojų sau, vairuotojams, kitiems žmonėms labai įdomiai papasakojo viešnia iš policijos komisariato Jurgita Zenkuvienė. Vaikai atliko įdomias užduotis, sužinojo kaip taisyklingai užsisegti atšvaitus, susipažino su pėsčiųjų ir dviratininkų eismo taisyklėmis, kaip naudotis paspirtukų. Taip pat vaikai gavo svarbią namų užduotį, kuri labai svarbi ir tėveliams.

Komisija į Ignalinos „Šaltinėlio“ mokyklos direktoriaus pareigas: komisija.pdf

Vartydami elektroninę knygą: „Mes visi esame skirtingi“ gilinome žinias apie empatiją, pagarbą, vieni kitų supratimą, bendrystę, atskleisdami žodžio TOLERANCIJA prasmingumą. 
Vaikai mokėsi atpažinti vieni kitų panašumus, bei skirtumus, išsakė savo nuomonę apie draugiškumą, pagarbą, pagalbą įvairiose situacijose. 
Atlikdami kūrybines užduotis sukūrėme savo svajonių namukus, kuriuose būtų jauku ir šilta, pasodinome gerumo medžius iš savo delniukų. Įkūrėme Tolerancijos miestą savo grupėje.

„Skruzdėliukų“ grupėje tęsiasi etnokultūros projektas „Pakeliaukime mūsų senelių išminties ir darbštumo takeliais“. Vaikai pasigamino žibintų, užmaišė ir iškepė duonelę. Šv. Martyno vakarą garbino duonelę, dėkojo rudenėliui, žaidė, dainavo liaudies dainas. Dabar laukia žiemužės, Kalėdų senelio, kitų senųjų lietuviškų švenčių.

Ignalinos „Šaltinėlio“ mokyklos bendruomenė dalyvauja akcijoje „Gerumo žibintas“. Iš žibintų sukūrėme šilumos ir gerumo simbolį. Namai – tai šiluma, ramybė, užuovėja, ta vieta, kur mūsų laukia.