"Šaltinėlio" mokyklos renginiai

Gardi ir spalvinga „Daržovių diena“

Kovo 18 d. „Smalsučių“ grupėje buvo skelbiama „Daržovių diena“.  Labai dėkojame tėveliams, kad pasirūpino įvairiomis daržovėmis ir pagardais, nes vaikai atsinešė labai įvairių daržovių ir prieskoninių augalų: morkų, baltagūžių kopūstų, pekino kopūstų, brokolių, salotų lapų, špinatų, gražgarsčių, agurkų, svogūnų, krapų, ridikėlių, pomidorų ir paprikos. Taip pat netrūko ir salotoms pagardų: granato, saulėgrąžų, ispaninio šalavijo ir sezamo sėklų, o kur dar tyras alyvuogių aliejus, citrina, šiek tiek druskos ir pipirų.
Pamokėlės pradžioje vaikai smagiai diskutavo apie daržoves: kodėl reikia valgyti daržoves?, kokia daržovė vaikams yra pati skaniausia?, kokių daržovių spalvų turi būti dubenyje ruošiant salotas?, kokių vitaminų gausu daržovėse? Ir įvardino jų pavadinimus, spalvas ir išklausė trumpą pamokėlę apie daržovių naudą sveikatai. Buvo menamos mįslės, žaidžiamas žaidimas „Kopūstėlį aš kapoju“. „Smalsučių“ grupės auklėtiniai sužinojo, kad daržovių į dieną reikia suvalgyti 400 g., kad labai daug vitaminų, mineralinių  medžiagų ir skaidulų slepiasi kiekvienoje daržovėje atskirai. Kuo įvairesnės daržovės, tuo daugiau įvairių vitaminų ir biologiškai aktyvių medžiagų gauna augančių vaikų organizmas. 
Antroji pamokėlės dalis buvo labai aktyvi ir smagi, nes vaikai patys pasirinkdami daržoves, kartu su auklėtoja, jos padėjėja ir visuomenės sveikatos specialiste gamino šviežių daržovių salotas. Kaip smagiai ir atsakingai vaikai patys supjaustė, sudėjo į dubenis, paskanino sėklomis, šlakeliu aliejaus ir šviežios citrinos sultimis. Kiekvienas galėjo išmaišyti savo sukurtas salotas ir įsidėjus tiek, kiek suvalgys, skanauti. 
Labai spalvingos ir gardžios gavosi salotos, nes vaikučiai jas pagamino su meile.

 

___________________________

Organizatoriai Įrašo autorius:
Organizatoriai
Ankstesni įrašai


„Lakštingalėlių“ ir „Šypsniukų“ grupės vaikai ir auklėtojos priėmė „Sveikatiados iššūkį – saldintą gėrimą keičiu į vandenį“.  Iššūkio metu su vaikais pasižiūrėjome filmuką „Lašelio kelionė“. Išsiaiškinome, kad  vanduo reikalingas visiems:  žmogui, gyvūnui, augalui. Be jo nebūtų gyvybės. Su vaikais ragavome gėlą, su melisa ir su citrina paskanintą vandenuką. Vaikams labiausiai patiko vanduo su šviežios melisos lapeliais. Spalvinome lašelius, vartėme knygutes, nagrinėjome žemėlapį, gaublį, ieškodami juose vandens telkinių, upių, ežerų.

Šiandien „Kiškučių“ grupės vaikai kartu su „Boružėlių“ grupės vaikais gamino daržovių salotas. „Boružėlių“ grupės vaikai kartu su auklėtoja gamino iš virtų daržovių, o „Kiškučių“ grupės vaikai kartu su auklėtojomis gamino šviežių daržovių salotas. Salotų gaminimo procese mielai sutiko dalyvauti visuomenės sveikatos biuro specialistė Inga Žilo.

Minėdami 29-ąsias Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo –1990 metų kovo 11-osios metines, mokyklos ugdytiniai dalyvavo pilietinėje iniciatyvoje „GYVASIS TAUTOS ŽIEDAS“.

Užgavėnių šventės paskirtis – išvyti žiemą, prisišaukti pavasarį. Tai viena savičiausių ir žaismingiausių  liaudies tradicinių švenčių. Pagrindiniai Užgavėnių šventės atributai - kaukės. Seni žmonės sakydavo, „ jei Užgavėnių nešvęsi, tai visus metus nuo nelaimių neatsiginsi“. Kaip ir kiekvienais metais, taip ir šiemet Užgavėnės šurmuliavo ir mūsų mokykloje. 

Kovo 4 dieną į Ignalinos „Šaltinėlio“ mokyklą atkeliavo Kaziukas ir Kazytė su savo 20 vaikų. Pabuvoję Vilniaus Kaziuko mugėje, sugrįžo į savo „Želmenėlių" grupę. Kaziukas džiaugėsi savo vardinėms suruoštomis vaišėmis, o vaišes paruošė visos grupės, kartu su tėveliais ir auklėtojomis.