"Šaltinėlio" mokyklos renginiai

Reškutėnų tradicinių amatų centras – etninių vertybių buveinė

„Papartėlių" gr. vaikai dalyvavo edukacinėje programoje „Mielinių bandelių kepimas". Klausėsi centro etnologės J.Petkūnienės paskojimo apie duonos atsiradimo kelią, atsakinėjo į užduodamus klausimus apie duonelę, bandė įminti mįsles, mokėsi patarlių, posakių apie duoną, žaidė liaudies žaidimus. Savo rankelėmis  minkė mielinę tešlą, formavo bandeles, pašovė kepti į krosnį. Kol bandelės kepė, vaikai apsilankė centro medžio, molio, vilnos vėlimo dirbtuvėse, žavėjosi  rankdarbiais iš lino, molio, medžio. Didžiausią įspūdį paliko šio centro Gamtos klasė, kurioje sukaupta Lietuvos miškų žvėrių ir paukščių iškamšų kolekcijos, paukščių lizdų ir inkilų, bei drugelių kolekcijos. 
Sugrįžome žinių pasisėmę, linksmai laiką praleidę, sotūs, o svarbiausia labai, labai laimingi.

 

___________________________

„Papartėlių Įrašo autorius:
„Papartėlių" gr. informacija
Ankstesni įrašai


Nors rudenio saulė šviečia vis rečiau, dienos trumpesnės ir niūresnės, bet vaikai kiekvieną dieną džiugina ir skleidžia gerą nuotaiką mums visiems.  Šypsenos ir gera nuotaika lydi mus visuose darbuose.

Aplankėme Rieškutėnų amatų centrą, kepėme bandeles, kūrenome krosnį, apžiūrėjome tautodailės parodą, žvėrių ir paukščių iškamšas. Buvo smagu ir skanu.

„Šypsniukų“ grupės vaikai apsilankė Ignalinos krašto muziejuje. Spalvino knygeles apie Ignalinos krašto paveldo objektus, jas ir gavo dovanų. Žaidė su kaladėlėmis, bandė sudėlioti statinius pagal nuotraukas dėliojo dėlionę su Ignalinos vaizdais, „keliavo“ traukiniais. Apžiūrėjome parodą apie linus.

„Papartėlių“ grupės vaikai apsilankė bibliotekoje, klausėsi pasakos „Pagrandukas“ lipdė šios pasakos personažus, vaidino su jais patys. Smagiai leido laiką žaisdami   judesio, loginius interaktyvius žaidimus. 

Ignalinos „Šaltinėlio“ mokykloje visuomenės sveikatos specialistė Inga Žilo organizavo akciją „Apibėk darželį“, kurią pradėjome nuotaikinga mankšta lauke. Džiaugiamės linksmai, aktyviai  ir sveikai praleistu laiku.