"Šaltinėlio" mokyklos renginiai

Apsilankė sveikatos specialistė

„Šypsniukų" grupėje lankėsi sveikatos centro specialistė Inga Žilo. Vaikams labai įdomiai pravedė valandėlę apie rankų švarą ir priežiūrą. Vaikai atsakinėjo į klausimus, atliko užduotis, minė mįsles, žaidė.

___________________________

„Šypsniukų Įrašo autorius:
„Šypsniukų" gr. informacija
Ankstesni įrašai


Šią dieną vaikai daugiau sužinojo apie dantukų priežiūrą, klausėsi įdomaus pasakojimo apie tai, kaip taisyklingai valyti dantukus, kokios priemonės naudojamos dantukų priežiūrai, išsakė savo nuomonę ir pastebėjimus kodėl reikia valyti dantukus. Atliko įdomias, kūrybines užduotis „Linksmas ar liūdnas“, „Koks maistas naudingas dantukams, o kas kenkia“, „Sukurk linksmo ir liūdinčio dantukų plakatus“, „Atspėk emociją“ ir kt. Išmoko dantukų valymo judesių atlikdami smagią rankų pirštukų mankštelę, praktikavosi atlikdami dantukų valymo pratimus su dantukų muliažais, žaidė judesio žaidimą „Kariesiukai ir Bakteriukai“. Smagiausia buvo patiems išsivalyti dantukus, vaikai kruopščiai pagal išmoktas taisykles valėsi dantukus, apžiūrinėjo jau išvalytus dantukus veidrodyje, džiaugėsi sveika ir žvilgančia savo šypsena. 

Sukdamiesi metai  vėl buvo  nudažę  miškus, laukus įvairiaspalviais dažais, bet deja neilgam... Ignalinos „Šaltinėlio“ mokyklos mokiniai, stebėdami rudens požymius: išskrendančius paukščius, geltonuojančius, raudonuojančius, ruduojančius  ir krentančius rudens lapus, pažindami medžio vaisius (giles, kaštonus ir kitus), orų permainas, klausėsi  išskrendančių paukščių balsų, rudeninio miško garsų, medžių šlamėjimo, sausų lapų čežėjimo, šakelių po kojomis traškėjimo, mokėsi įsiminti rudens mėnesių pavadinimus, domėjosi lauko darbais rudenį: bandė grėbti, nešti lapus, tvarkyti gėlynus, šluoti takelius.

Lapkričio 6 d. minima pyragų diena. Šios puikios progos, ją paminėti, nepraleido ir „Žiniukų“ grupės vaikai kartu su auklėtoja Sandra. Vaikučiai ne tik gamino tradicinį obuoliukų pyragą,bet ir kūrė netradicinius pyragus, konstruodami ir naudomi gamtines medžiagas. Taip pat dalyvaujame ir projekte „Vaikų draugystės pyragai“. Nors esam maži,bet mūsų pyragai pagaminti su didele meile, gerumo prieskoniais ir lašeliu šilumos. SKANAUS!

Kiekvienas metų laikas yra savaip žavus. Žiema-balti patalėliai, pavasaris-gyvybės užgimimas, vasara- šiltų  linksmybių pradžia, ruduo-tai krentantys medžių lapai, vis dažniau siautulingą savo šokį šokantis vėjas. 
„Papartėlių“ gr. vaikai mokosi pastebėti tobulą gamtos grožį visais metų laikais. 

„Skruzdėliukų“ grupėje vyksta etnokultūros projektas „Pakeliaukime mūsų senelių išminties ir darbštumo takeliais“. Apie tai vaikai daug sužino besimokydami ir atlikdami įvairius darbus grupėje. Dar labiau žinias praplečia išvykos, kelionės, atradimai. Nuvykę į Rieškutėnų amatų centrą vaikai dalyvavo edukacinėse programose „Bandelių kepimas“, „ Medžio dirbtuvėlės“. Gamino ir išsikepė skanias bandeles, pasigamino medinius medalius. Apžiūrėdami parodą dar daugiau sužinojo apie vilną, jos gaminių gamybą, mūsų senelių darbštumą, pagarbą darbo žmogui.