"Šaltinėlio" mokyklos renginiai

Atkeliavo rudenėlis takučiu...

Sukdamiesi metai  vėl buvo  nudažę  miškus, laukus įvairiaspalviais dažais, bet deja neilgam... Ignalinos „Šaltinėlio“ mokyklos mokiniai, stebėdami rudens požymius: išskrendančius paukščius, geltonuojančius, raudonuojančius, ruduojančius  ir krentančius rudens lapus, pažindami medžio vaisius (giles, kaštonus ir kitus), orų permainas, klausėsi  išskrendančių paukščių balsų, rudeninio miško garsų, medžių šlamėjimo, sausų lapų čežėjimo, šakelių po kojomis traškėjimo, mokėsi įsiminti rudens mėnesių pavadinimus, domėjosi lauko darbais rudenį: bandė grėbti, nešti lapus, tvarkyti gėlynus, šluoti takelius.

Įpusėjus rudeniui stebėjo aplinkos bei gamtos požymių  įvairovę. Mokėsi  lapus, giles, kaštonus vaisius ir daržoves rūšiuoti pagal spalvą, dydį, formą. Piešė rudens tematika, stebint orą už lango arba perteikiant savo nuotaiką, vaškinėmis kreidelėmis ar teptukų trynė popierių uždėtą ant medžio žievės, medžių lapų apatinės pusės, žavėjosi ir džiaugėsi savo kūriniais. Skaičiavo, svėrė ir matavo rudens gėrybes. Tyrinėjo daržoves ir vaisius,  plėtė žodyną jų pavadinimais, išvaizdą ir skonį apibūdinančiais žodžiais. Klausėsi K.Ivinskio eilėraščių apie rudenį: „Rudens spalvos“, „Obuoliukai“, J. Marcinkevičiaus eiliuotos pasakos „Grybų karas“, M.K.Čiurlionio simfoninės poemos „Miške“ ištraukos, bandė įsijausti į nuostabų, paslaptingą, raminantį miško garsų pasaulį. Žaidė žaidimus: „Kas užaugo darže?“, „Kas prinoko sode?“, „Vaisiai ir uogos pabiro“ ir kt. Darė iš gamtinės medžiagos darbelius. Mokiniai pastebėjo, kad kasdien darosi vis šalčiau ir šalčiau, šiaurės vėjas  nudraskė paskutinius medžių lapus. Jų drebančias šakeles plaka žvarbus lietus... Artinasi žiema.

___________________________

Bendrabučio inf. Įrašo autorius:
Bendrabučio inf.
Ankstesni įrašai


Lapkričio 6 d. minima pyragų diena. Šios puikios progos, ją paminėti, nepraleido ir „Žiniukų“ grupės vaikai kartu su auklėtoja Sandra. Vaikučiai ne tik gamino tradicinį obuoliukų pyragą,bet ir kūrė netradicinius pyragus, konstruodami ir naudomi gamtines medžiagas. Taip pat dalyvaujame ir projekte „Vaikų draugystės pyragai“. Nors esam maži,bet mūsų pyragai pagaminti su didele meile, gerumo prieskoniais ir lašeliu šilumos. SKANAUS!

Kiekvienas metų laikas yra savaip žavus. Žiema-balti patalėliai, pavasaris-gyvybės užgimimas, vasara- šiltų  linksmybių pradžia, ruduo-tai krentantys medžių lapai, vis dažniau siautulingą savo šokį šokantis vėjas. 
„Papartėlių“ gr. vaikai mokosi pastebėti tobulą gamtos grožį visais metų laikais. 

„Skruzdėliukų“ grupėje vyksta etnokultūros projektas „Pakeliaukime mūsų senelių išminties ir darbštumo takeliais“. Apie tai vaikai daug sužino besimokydami ir atlikdami įvairius darbus grupėje. Dar labiau žinias praplečia išvykos, kelionės, atradimai. Nuvykę į Rieškutėnų amatų centrą vaikai dalyvavo edukacinėse programose „Bandelių kepimas“, „ Medžio dirbtuvėlės“. Gamino ir išsikepė skanias bandeles, pasigamino medinius medalius. Apžiūrėdami parodą dar daugiau sužinojo apie vilną, jos gaminių gamybą, mūsų senelių darbštumą, pagarbą darbo žmogui.

Ignalinos „Šaltinėlio“ vaikai ir pedagogės dieną pradeda aktyviai. Visi mankštinasi, sportuoja, šoka, juda ir nepamiršta šypsenų. Dalyvaujame Sveikatiados organizuojame renginyje „Mankštiada“. Prisijunk ir tu.

„Pumpurėlių“ grupės vaikai lankėsi bibliotekoje. Žiūrėjo spektaklį „Pagrandukas“, žaidė žaidimus kartu su pelėda, piešė pasakos personažus, žiūrėjo mokomuosius filmukus.