"Šaltinėlio" mokyklos renginiai

Kiekvienoj širdelėj daug gerumo telpa

Visa ko pradžia, kaip rašė poetas J. Marcinkevičius, yra ten, toli, vaikystėje, kur žmogus pirmą kartą supranta, kad pasaulyje jis gyvena ne vienas, kad jo rankos ir širdis privalo ką nors pridengti nuo skausmo.

Ignalinos “Šaltinėlio“  mokyklos mokiniai visus mokslo metus kalbėdami apie draugystę, pagalbą, meilę šalia esantiems, gegužės mėnesio viduryje apibendrino turimas žinias, patirtį netradicinės dienos veikla: „Kiekvienoj širdelėj daug gerumo telpa“. Šios veiklos  tikslas – plėtoti vaikų bendravimo ir bendradarbiavimo patirtį, skatinti atpažinti ir įvardinti emocijas, skatinti norą padėti vieni kitiems, būti draugiškais, mandagiais. Buvo akcentuojama šios temos aktualumas: kad gerumą, kaip vertybę,  ugdo nuo mažens šeima ir šalia esantys. Visus mokslo metus  organizavome gerumo dieneles. Jų metu kalbėjome  apie gerumą ir pagalbą tiems, kurie yra šalia, kad reikia būti   atsakingiems už gyvūnų, vabaliukų, paukštelių gyvybės išsaugojimą. Mokiniai prisiminė kaip  lesino paukštelius žiemą, nešė maistą beglobiams gyvūnams bei miško gyventojams. Mokiniai savo emocijas perteikė vaizduojamojoje veikloje, jas apibūdino lankstydami  emocijų ir jausmų kubą:  ant popieriaus lapo klijavo emocijų lipdukus, atskleisdami savo nuotaikas,  piešė savo šeimos narius ir jiems „siuntė“ širdeles, gerumą, meilę, kuri telpa jų širdelėse. Kartu žaidė komandinius žaidimus, kurių metu mokėsi derintis vienas prie kito, laimėti ir pralaimėti. Išmoko naujų   emocijas lavinančių  žaidimų, piešdami ir vaidindami stengėsi įvardinti savo, draugų ir veikėjų jausmus, nuotaikas, elgesį. Per veiklas mokiniai mokėsi dirbti drauge, dalintis mokymo priemonėmis, žaislais. Gerą nuotaiką palaikė žaisdami lietuvių liaudies  žaidimus, šokdami, dainuodami, klausydami dainelės „ Tuk tuk širdele“.                                                                     

Dažnai prisimindavo gero elgesio  taisykles (būk nuoširdus, draugiškas, šypsokis sau ir kitiems, dalinkis žaislais su draugais, gerbk save ir šalia esantį, nebijok  atsiprašyti). Visi kartu svarstėme kas nutiktų, jeigu jų nesilaikytume. Mokiniai suprato, kad  nuo mūsų pačių nuotaikos  priklauso visų šalia esančių nuotaika. Jie pajuto, kaip gera, kai visi draugiški, vienas kitu rūpinasi,  viskuo dalijasi, susitarė būti draugiški, nesistumdyti, nepamiršti mandagumo, gerumo žodelių,  pasižadėjo juos dažniau sakyti savo  draugams, mamytėms, tėveliams, šalia esantiems. Visų metų veiklų  metu auginamas „Gerumo medis“  pasipuošė  ne tik mokinių rankų piešiniais, darbeliais,  palinkėjimais, bet  ir gražiu mandagiu elgesiu, pagalba, draugiškumu, o svarbiausia – geromis mokinių emocijomis.

___________________________

Jurina Paslauskienė Įrašo autorius:
Jurina Paslauskienė
Ankstesni įrašai


Gražią, saulėtą dieną „Lakštingalėlių“, „Drugelių“, „Šypsniukų“ ir „Pumpurėlių“ grupės vaikai ir mokytojos susirinko smagiai praleisti laiką, pasportuoti su kamuoliais.  Nuotaika puiki, muzika tranki, šventė smagi! Valio!

„Pumpurėlių“ gr. vaikučiai gegužės 4 d. lankėsi Ignalinos priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje. Čia buvo minima šv. Florijono diena. Vaikams ugniagesiai parodė, kaip gelbėjamas žmogus iš automobilio po eismo įvykio (automobilio karpymas). Demonstravo ugniagesių aprangą, priešgaisrinę techniką ir įrangą. Pravedė ekskursiją po ugniagesių patalpas, vaikams buvo galimybė įsiamžinti su ugniagesio šalmu ir batais, išbandyti ugnies gesintuvus.
Sugrįžome su naujomis žiniomis, linksmi, pilni džiugių emocijų.

„Skruzdėliukų“ grupės vaikai lankėsi Zarasų rajone Vajasiškių kaime Senolių sodyboje. Užkūrę stebuklingą ugnelę ant aukuro, švariai nusiplovę rankas ir nusišluostę lininiu rankšluosčiu suėjome į kaimo gryčią. Čia svetingai mus priėmė kaimo bobutės ir visokiausio amato mokė. Vaikai audė, verpė, vilnas vėlė, siuvo, siūlus suko, mezgė, sviestą plakė, žaidimus senobinius žaidė. O paskui kapelą sukūrė, grojo senobiniais muzikos instrumentais, šoko ir dainavo liaudiškas dainas. 

Daug žinių vaikai gauna darželyje. Tačiau pažintinės išvykos, kurių metu vaikai gali iš arčiau susipažinti, praktiškai išbandyti patys, visuomet teikia ne tik džiaugsmą, bet ir padeda vaikams geriau suprasti bei įsisavinti informaciją. 

 „Lakštingalėlių“ grupės vaikučiai lankėsi Strigailiškio kaime esnačiame restorane „Romnesa“. Vyko edukacinė programa – šakočio kepimas. Vaikai klausėsi pasakojimo apie šakočio kelią iki mūsų stalo. Susipažinojo kokius šakočius kepa kituose pasaulio šalyse, pamatė šakotį rekordininką. Ypač vaikams patiko patiems pabandyti kepti šakotį. O jau skanumas, neišpasakytas. Ačiū Barboros Baltuškaitės tėveliui už suorganizuotą edukaciją.