"Šaltinėlio" mokyklos renginiai

Pagarba žmogui, darbui, gamtai

„Skruzdėliukų“ grupės vaikai lankėsi Zarasų rajone Vajasiškių kaime Senolių sodyboje. Užkūrę stebuklingą ugnelę ant aukuro, švariai nusiplovę rankas ir nusišluostę lininiu rankšluosčiu suėjome į kaimo gryčią. Čia svetingai mus priėmė kaimo bobutės ir visokiausio amato mokė. Vaikai audė, verpė, vilnas vėlė, siuvo, siūlus suko, mezgė, sviestą plakė, žaidimus senobinius žaidė. O paskui kapelą sukūrė, grojo senobiniais muzikos instrumentais, šoko ir dainavo liaudiškas dainas. Šitiek dirbę ir pramogavę vaikai išalko. Susėdę prie svetingai padengto stalo vaišinosi senobiniais valgiais. Burnelėse  tirpo skaniausios bulvės, pačių suplaktas sviestas, varškė, agurkai. O naminių bandelių gardumėlis su vaistažolių arbata! 
Apsilankėme Salake įkurtame mokytojos Vidos Žilinskienės Jūrų muziejuje ir Gražutės regioninio parko muziejuje. Čia vaikai sužinojo ir atrado dar daugiau gamtos ir žmogaus išminties paslapčių.

 

___________________________

„Skruzdėliukų“ gr. informacija Įrašo autorius:
„Skruzdėliukų“ gr. informacija
Ankstesni įrašai


Daug žinių vaikai gauna darželyje. Tačiau pažintinės išvykos, kurių metu vaikai gali iš arčiau susipažinti, praktiškai išbandyti patys, visuomet teikia ne tik džiaugsmą, bet ir padeda vaikams geriau suprasti bei įsisavinti informaciją. 

 „Lakštingalėlių“ grupės vaikučiai lankėsi Strigailiškio kaime esnačiame restorane „Romnesa“. Vyko edukacinė programa – šakočio kepimas. Vaikai klausėsi pasakojimo apie šakočio kelią iki mūsų stalo. Susipažinojo kokius šakočius kepa kituose pasaulio šalyse, pamatė šakotį rekordininką. Ypač vaikams patiko patiems pabandyti kepti šakotį. O jau skanumas, neišpasakytas. Ačiū Barboros Baltuškaitės tėveliui už suorganizuotą edukaciją.

„Žiogelių“ grupės auklėtojos ir vaikučiai pakvietė sudalyvauti edukacinėje veikloje „Mesk šiukšles į tinkamus konteinerius“. Visų grupių vaikučiai su auklėtojomis gamino šiukšlių konteinerius iš popierinių dėžių, spalvotų plastikinių kaladėlių. Žaisdami vaikai mokėsi rūšiuoti šiukšles, žiūrėjo mokomuosius filmukus apie šiukšlių rūšiavimą, skaitė knygutes, dalyvavo pokalbiuose, atliko įvairias užduotis, kūrė darbelius iš antrinių žaliavų.

„Skruzdėliukų“ grupės vaikučiai vadovaujasi šia liaudies patarle ir toliau aktyviai dalyvauja etnokultūros projekte. Smagiai visi iškylavome  Rubelninkų ir Grigiškės kaimuose. Susipažinome su modernizuotu, kompiuterių ir robotų pagalba puosialėjamu ūkiu, bei kitokiu, iš mūsų senokių laikų išlikusiu ūkiu.  Vaikai domėjosi, uždavinėjo klausimus ir gavo išsamius atsakymus iš ūkininkų. Stebėjome elnius ir danielius. Aplankėme Ceikinių bažnyčią. 

„Želmenėlių“ grupės vaikai dalyvavo sportinėje pramogoje „Kamuoliukų fiesta“. Vaikai lenktyniavo, kuris greičiau nupūs šiaudeliu kamuoliuką iki linijos, stengėsi nepamesti kamuoliukų, nešdami juos šaukšteliuose. Vaikai išpūtė kamuoliukus iš vieno puodelio į kitą. Smagu buvo su draugu atnešti kamuoliuką servetėlėje į krepšelį ir jo nepamesti. Vaikai labai stengėsi ir smagiai pramogavo.