"Šaltinėlio" mokyklos renginiai

„Papartėlių“ pažintis su profesijomis

Daug žinių vaikai gauna darželyje. Tačiau pažintinės išvykos, kurių metu vaikai gali iš arčiau susipažinti, praktiškai išbandyti patys, visuomet teikia ne tik džiaugsmą, bet ir padeda vaikams geriau suprasti bei įsisavinti informaciją. 
Vieną iš tokių pažinčių su profesijomis gegužės 3d. vaikams padovanojo Ignalinos policijos komisariatas. Čia iš arčiau susipažinome su policininko profesija. Veiklos skyriaus tyrėja J. Zenkuvienė įdomiai papasakojo vaikams, ko reikia, norint tapti policininku, priminė apie saugaus elgesio taisykles, atsakinėjo į vaikų užduodamus klausimus. 
Vaikai turėjo galimybę apžiūrėti policijos patalpas (darbo kabinetus, apklausų ir sulaikymo kameras), policininko darbo įrankius (neperšaunamą liemenę, antrankius, tyrėjo lagaminėlį). 
Pokalbių metu prisiminėm kaip saugiai elgtis gatvėje, kaip taisyklingai užsisegti atšvaitą, įsiminėme bendrąjį pagalbos numerį. Vaikai padovanojo savo pieštus piešinėlius, deklamavo eilėraštukus apie šviesoforą, atšvaitą. 
Gegužės 4d. buvome pakviesti į Ignalinos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos organizuotą atvirų durų dieną: ,,Įšok į ugniagesio batus“. Apžiūrėjome automobilius, juose sumontuotą specialią įrangą, ugniagesių aprangą, stebėjome kaip išlaisvinamas automobilyje prispaustas žmogus, mokėmės užgesinti užsiliepsnojusią ugnį gesintuvu. Smagiausia dalis – vandens ir putų šou, kurios suteikė vaikams daug puikių emocijų. Sugrįžome pasisėmę žinių, kupini įspūdžių, o svarbiausia- supratome, kad šios profesijos yra labai svarbios, sudėtingos, įdomios ir labai reikalingos. 

___________________________

„Papartėlių Įrašo autorius:
„Papartėlių" gr. informacija
Ankstesni įrašai


 „Lakštingalėlių“ grupės vaikučiai lankėsi Strigailiškio kaime esnačiame restorane „Romnesa“. Vyko edukacinė programa – šakočio kepimas. Vaikai klausėsi pasakojimo apie šakočio kelią iki mūsų stalo. Susipažinojo kokius šakočius kepa kituose pasaulio šalyse, pamatė šakotį rekordininką. Ypač vaikams patiko patiems pabandyti kepti šakotį. O jau skanumas, neišpasakytas. Ačiū Barboros Baltuškaitės tėveliui už suorganizuotą edukaciją.

„Žiogelių“ grupės auklėtojos ir vaikučiai pakvietė sudalyvauti edukacinėje veikloje „Mesk šiukšles į tinkamus konteinerius“. Visų grupių vaikučiai su auklėtojomis gamino šiukšlių konteinerius iš popierinių dėžių, spalvotų plastikinių kaladėlių. Žaisdami vaikai mokėsi rūšiuoti šiukšles, žiūrėjo mokomuosius filmukus apie šiukšlių rūšiavimą, skaitė knygutes, dalyvavo pokalbiuose, atliko įvairias užduotis, kūrė darbelius iš antrinių žaliavų.

„Skruzdėliukų“ grupės vaikučiai vadovaujasi šia liaudies patarle ir toliau aktyviai dalyvauja etnokultūros projekte. Smagiai visi iškylavome  Rubelninkų ir Grigiškės kaimuose. Susipažinome su modernizuotu, kompiuterių ir robotų pagalba puosialėjamu ūkiu, bei kitokiu, iš mūsų senokių laikų išlikusiu ūkiu.  Vaikai domėjosi, uždavinėjo klausimus ir gavo išsamius atsakymus iš ūkininkų. Stebėjome elnius ir danielius. Aplankėme Ceikinių bažnyčią. 

„Želmenėlių“ grupės vaikai dalyvavo sportinėje pramogoje „Kamuoliukų fiesta“. Vaikai lenktyniavo, kuris greičiau nupūs šiaudeliu kamuoliuką iki linijos, stengėsi nepamesti kamuoliukų, nešdami juos šaukšteliuose. Vaikai išpūtė kamuoliukus iš vieno puodelio į kitą. Smagu buvo su draugu atnešti kamuoliuką servetėlėje į krepšelį ir jo nepamesti. Vaikai labai stengėsi ir smagiai pramogavo.

Šiltą balandžio 21 dienos rytmetį „Boružėlių“ ir „Žiogelių“ grupių vaikučiai pasikvietė vieni kitus į darželio kiemą smagiai  ir draugiškai palenktyniauti, pasportuoti. Įdomios estafetės laukė vaikučių. Čia vaikai žaidė sportines estafetes naudodami lankus, kamuolius, kankorėžius. Laimėjo gera nuotaika ir draugystė.