"Šaltinėlio" mokyklos renginiai

Gamtos bei aplinkos pažinimo projektas „Kuriame kartu su gamta“

Kartu su mokslo metų pabaiga Ignalinos „Šaltinėlio“ mokyklos jungtinės klasės mokiniai ir „Papartėlių“ grupės vaikai baigė  gamtos bei aplinkos pažinimo projektą “Kuriame kartu su gamta.“ 
Projekto „Kuriame kartu su gamta“ metu  visus mokslo metus projekto dalyviai kartu su pedagogais bei padėjėjais išbandė daug naujų veiklų. Projektinėje veikloje buvo taikomas patyriminis ir netradicinis ugdymas. Patyriminis ugdymo metu buvo  akcentuojamos ne žinios, o patirtis.  Jo metu skatinamas vaikų kūrybiškumas, smalsumas, motyvacijos išlaikymas. Vaikai ir mokiniai tyrinėjo, išbandė, atrado, patyrė tai, kas jiems įdomu, mokėsi iš asmeninės patirties, atradimų, klausė ir ieškojo atsakymų, bendravo ir bendradarbiavo. 
 Kiekvienam  jungtinės klasės mokiniui bei „Papartėlių“ grupės vaikui  buvo užtikrinta galimybė veikti individualiai ir grupėje, sudarytos sąlygas saviraiškai ir prigimtinių vaiko galių sklaidai. Didelis dėmesys buvo  skiriamas mokinių kūrybiškumui, bendravimui ir bendradarbiavimui. 
Mokiniai projekto metu turėjo daug įvairios veiklos, todėl galėjo visiškai laisvai rinktis sau patinkančias, numatytas ir nenumatytas veiklas klasėje  ir kieme su netradicinėmis priemonėmis  bei gamtine medžiaga. Netradicinis ugdymas projekto metu kasdieninę  veiklą darė įdomia, džiuginančia ir stebinančia vaikus. Veiklai buvo  parenkami nenaudoti, įdomūs, netradiciniai ugdymo būdai ir metodai. Anksčiau nenaudotos įvairios ugdymo(si) priemonės suteikė mokiniams  žinių ir  patirties. Po veiklų, užsiėmimų mokiniai ir vaikai dar ilgai prisimindavo patirtus įspūdžius, vertino ir įsivertino savo galimybes, įvardijo tai, ką naujo sužinojo, patyrė ar išmoko. 
Projekto dalyviai mokėsi naudoti gamtos išteklius, saugojo ir puoselėjo aplinką, stebėjo ir pastebėjo kiekvienu metų laiku  gamtos  grožį, pagal išgales ir gebėjimus stengėsi patys jį kurti. Gebėjo aktyviai dalyvauti meninėje, pažintinėje, komunikacinėje, orientacinėje veikloje. Lavino savo fantaziją ir kūrybiškumą, įgijo svarbių žinių apie gamtos pokyčius įvairiais metų laikais. Projekto “Kuriame kartu su gamta.“ veiklose tobulėjo vaikų žodynas ir mokėjimas reikšti savo mintis. Džiugi nuotaika, bendros veiklos įgavo naują prasmę tolimesniam tobulėjimui. Pasibaigus projektui ir toliau nesustosime ieškoti, stebėti, atrasti, girdėti, suprasti ir… džiaugtis  naujomis žiniomis bei patirtais  įspūdžiais.

 

___________________________

Jurina Paslauskienė Įrašo autorius:
Jurina Paslauskienė
Ankstesni įrašai


Ignalinos „Šaltinėlio“ mokyklos mokinių priėmimo komisija:
direktoriaus pavaduotoja ugdymui Aldona Veršekytė;
auklėtoja Danutė Rakštelienė;
auklėtoja Julė Žižmarienė;
auklėtoja Jūratė Druteikienė.

Paskirstymo grupės tvarkos aprašas

 

Atkeliavusi į mūsų Žemę vasara, dovanoja vaikams daug smagių, šiltų ir nepakartojamų akimirkų. 
„Papartėlių“ gr. vaikai kartu su „Šaltinėlio“ mokyklos jungtinės klasės mokiniais visus mokslo metus dalyvavo projekte: „Kuriu kartu su gamta“ ,o vieną šiltą birželio dieną smagiomis vasaros akimirkomis skubėjo pasidalinti kartu su draugais. Bendrose kūrybinėse veiklose piešėme gražiausios ir smagiausios vasaros paveikslą: maži, pilki žemės akmenėliai vaikų rankelėse  pavirto į spalvotus, žaismingus žemės vabalėlius, nuklotas plytelėmis takelis pražydo nuostabiausiais pievų gėlių žiedais, o paprasta medinė pavėsinė pasidabino gražiausiomis vasaros spalvomis pieštais vaikų piešiniais.

Ignalinos „Šaltinėlio“ mokykla skelbia nereikalingo turto pardavimo viešą aukcioną. Aukcionas vyks 2022 m. birželio 20 d. 10.30 val. Parduodamą turtą galima apžiūrėti 2022 m. birželio 13-17 dienomis darbo laiku pagal turto buvimo vietą.

Ignalinos „Šaltinėlio“ mokyklos mokiniai besibaigiant pavasariui dalyvavo edukacinėje veikloje „Atverstas pasaulis“. Veiklos tikslas buvo – įtraukti mokinius į apibendrinamąją veiklą, atskleisti vaikams nepaprastą gamtos pasaulį, įkvėpti bei ugdyti meilę ir pagarbą knygai, gamtai bei aplinkai, ugdyti vaikų kūrybiškumą. Žinoma, kad visas pasaulio pažinimas prasideda nuo vaiko artimiausios aplinkos – šeimos, savęs suvokimo, žaislų ir knygų, darželio, savo gimtojo miesto, gyvosios ir negyvosios gamtos stebėjimo bei saugojimo...

Ignalinos „Šaltinėlio“ mokyklos bendruomenė aktyviai dalyvavo Lietuvos mažųjų žaidynių dviejuose etapuose. Gegužės 22 dieną vykome į Vilnių, kur vyko Lietuvos mažųjų žaidynių finalinis festivalis. „Šypsniukų“ grupės šeši vaikai atstovavo „Šaltinėlio“ mokyklą. Mus išrinko nešti žaidynių atidarymo fakelą. Vaikai sportavo, piešė, bendravo, šoko. Tėveliai puikiai palaikė tribūnose. Buvome apdovanoti taure ir medaliais. Įspūdžiai patys nuostabiausi, vaikai ir tėveliai liko sužavėti renginiu.