Vidiškių skyriaus renginiai

„Arbatos magija“

Antradienį Vidiškių skyriaus „Smalsučių“ grupės vaikai buvo pakviesti į edukacinį rytmetį „Arbatos magija“. Auklėtoja Jūratė, papasakojo, kokių gydomųjų savybių jos turi, kad arbata, kai būna šalta – sušildo, nuramina, o kai būna karšta – atgaivina, atvėsina. Vaikai stebėjo, kaip išbrinksta išdžiovinti arbatos lapeliai, kaip pakeičia formą užpylus juos šiltu vandeniu. Pastebėjo, kad arbatžolės nudažė vandenį skirtingais atspalviais.Arbatos magiškų kvapų užburti, nekantravome skanauti čiobrelių, mėtų, medetkų, liepos žiedų, ramunėlių arbatas.Vyko skaniausios arbatos rinkimai. Labiausiai patikusiai klijavo širdelę ant ąsotėlio. Skaniausiomis išrinktos medetkų ir liepos žiedų arbatos.Vėliau vaikai dėliojo vaistažolių dėliones, dekoravo arbatos puodelį.
Linksmai praleidome laiką, o svarbiausia, vaikai suprato, kad gerti žolelių arbatą ne tik sveika, bet ir malonu.

 

___________________________

Vidiškių skyriaus inf. Įrašo autorius:
Vidiškių skyriaus inf.
Ankstesni įrašai


Spalio 14 d. Ignalinos viešosios bibliotekos Vidiškių filialo bibliotekininkė Dalė Švilpienė Ignalinos „Šaltinėlio“ mokyklos Vidiškių skyriaus „Gudručių“ grupės vaikus pakvietė į kūrybinių užsiėmimų popietę „Rudens spalvų paletė“. Vaikai kūrė mandalas, aplikavo savo piešinius rudeniniais lapais, žaidė žaidimus, vaidino pasaką, įminė mįsles.

Ruduo, išmarginęs lapus, sukvietė vaikučius į lauką. Spalio 4 d. visų grupių vaikai ir auklėtojos dalyvavo rudenėlio šventėje. Šventės pradžią paskelbė Rudenėlis ir Baravykas. „Pumpurėlių“ grupės vaikai dainavo daineles apie rudenį, deklamavo eilėraščius. Baravykas užminė mįslių, o už teisingus atsakymus vaikai buvo apdovanoti grybais. Visą savaitę vyko „Rudeninės kraitės“ gaminimas iš gamtinės medžiagos, daržovių, gėlių ir pan. Vaikų tėveliai noriai prisidėjo prie kraičių gaminimo parūpinę įv. medžiagų. Dėkojame tėveliams, visų grupių auklėtojoms ir vaikams už nuostabias rudenines kraites.

Rugsėjo mėnesį, Vidiškių skyriaus „Smalsučių“ grupėje, auklėtoja Jūratė vykdė projektą „Vaisiai ir daržovės mano draugai“. Vaikai tyrinėjo, ragavo, atrasdami naujus skonius, turtino žodyną, gilino žinias apie vaisių ir daržovių naudą organizmui. Naudodami įvairias menines priemones kūrė darbelius. Kartu su šeimos nariais kūrė paveikslą lėkštėje, jį pristatė grupės draugams. Nuoširdi padėka grupės tėveliams, už pagalbą įgyvendinant veiklos tikslus ir aktyvų dalyvavimą virtualioje parodoje „Pagaminkim – paragaukim“.

Saulėtą rudens dieną, Vidiškių skyriaus „Smalsučių“ grupės vaikai keliavo į mišką ieškoti atsakymo į klausimą: kodėl Kakė Makė miške nerado grybų? Išvyka į mišką buvo sėkminga. Vaikai surado ne tik atsakymą į klausimą, bet ir grybų, kurių deja nepažinom. Grybus apžiūrėjom, nufotografavom ir nutarėm kviesti tėvelius į pagalbą, kad padėtų išsiaiškinti. Grįžę iš miško, darželio aikštelėje, vaikai kūrė grybus iš gamtinės medžiagos.

Šiltą ir saulėtą rudens dieną Ignalinos „Šaltinėlio“ mokyklos Vidiškių skyriaus kieme ir už jo ribų vyko pleneras „Labas, Rudenėli!“. Vaikai  kūrė paveikslus iš gamtinės medžiagos, gėrėjosi rudens spalvomis, džiaugės mažais atradimais.